21 Kasım 2009 Cumartesi

Askere Gidiyorum...

1-3 Aralık 2009 tarihinde Tuzla Piyade Okulu'nda yapılacak yedek subaylık sınavı ile askerlik maratonum başlıyor inşallah. Yaklaşık 3 yıldır, "Aralık 2009'da askerim" dediğim için psikolojik olarak tamamen hazırım. Biri çıkıp da "sizin askerlik işi eksik evrak nedeniyle Aralık'a yetişmiyor" dese ciddi bir yıkım olur, o derece.

Blog yazma fikri geçen akşam geldi aklıma. Sebebi de bu askerliğin a'dan z'ye bir muamma olması. Kime sorsam türlü türlü şeyler söylüyor. Ya kısa dönem kaç gün, kısa döenm askerler dağıtıma gider mi, uzun dönem izin durumu nedir yada hepsinden de önemlisi bu askerlikte ne yapar bunca akser? Sorun askere gidenlere, türlü türlü hikaye anlatır ama kimse askerliğin kronolojisinden içeriğinden bahsetmez.

İşte bu blogun tam amacı da bu. Askerde olacağım tüm süreci size anlatacağım. Devamında başımdan geçenleri, neler yaşadığımı, askere gidecekleri nelerin beklediğini, şu güne kadar gidenlerin başından ortak paydada neler geçtiğini kısacası herşeyi imkanlrım dahilinde yazmaya çalışacağım.

Yol uzun. Daha kısa mı uzun mu belli değil. Nerede, ne kadar askerlik yapacağım bilmiyorum. Daha da önemlisi başıma  gelecek iyi kötü hiçbirşeyden haberdr değilim heniz. Tam bir gizem.


Bu gizem, yazmaya değer :)

Selamlar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder